+09 (232) 422-2265
İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Politikası


Farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok firmadan oluşan iConnect Grup, rekabet gücü ve sektör başarısını ‘insan’ faktörüne verdiği öneme dayandırmaktadır. Şirket vizyon ve stratejik amaçlarını kurum kültürüne sahip nitelikli bireylerden oluşan çalışan profili sayesinde gerçekleştirdiğine inanan kurumumuz; çalışanların oryantasyonu, mesleki gelişimi ve motivasyonu için tüm İK fonksiyonlarını etkin bir şekilde gerçekleştirmekte ve yönetmektedir.
Birlikte büyüyelim mi ?

Kariyeriniz burada başlasın! iConnect takım arkadaşları arıyor…


iConnect‘de yenilikçi fikirleri son teknoloji ile birleştirip her gün ilk günkü heyecanla müşterilerimizin hayatında fark yaratıyoruz. iConnect çalışanları mükemmeliyetçi, idealist ve ikna kabiliyetlerine son derece güvenen kişilerdir.


Siz de teknolojiye duyduğunuz ilgiyi iletişim becerilerinizle birleştirebileceğiniz bir iş mi arıyorsunuz?Açık Pozisyonlar

Takım Lideri

Ekibiyle beraber aktif satışta hazır bulunarak örnek olacak takım liderleri arıyoruz.

Web Developer

Yaratıcı, yenilikçi, çözüm odaklı ve hızlı değişime her zaman açık iyi düzeyde HTML / CSS / Javascript / Responsive Design / WordPress / Opencart bilgisine sahip yeni takım arkadaşları arıyoruz.

Satış Uzmanı

İletişiminiz kuvvetliyse, kendinize ve ikna kabiliyetinize de güveniyorsanız doğru adrestesiniz. Şirket satış politikası ve stratejileri doğrultusunda ortalamanın üzerinde sonuçlar elde etmeye hevesli satış uzmanları arıyoruz.

Stajyer

AR-GE departmanı’ndaki mevcut iş akışına destek vermek üzere stajyer aranıyor.

Müşteri Temsilcisi

Başarı ve heyecanımızı paylaşacak motivasyon ve enerjiye sahip takım arkadaşları arıyoruz.

Grafik Tasarımcı

Grafik tasarım programlarına çok iyi derecede hakim (Photoshop, Illustrator, Indesign), yenilikleri sürekli takip eden, detaylarla uğraşmayı seven, kaliteye önem veren takım arkadaşları arıyoruz.

IC Ailesine Katılın

Yöneticilerimizin bize olan desteği, bizimle kurulan açık iletişim ve çalışma arkadaşlarımın samimiyeti oldukça motive edici 🙂 iConnect'in bir parçası olmayı seviyorum 🙂

Image Caption

Mehmet S.

Satış Pazarlama

Pazartesi sendromsuz ortamda işimi aşkla yapıyorum. Mutlu çalışan ve mutlu müşterilerimizle geniş bir aileyiz 🙂

Image Caption

Murat K.

Satın Alma Müdürü

Ekibin enerjisi çok yüksek. 🙂 iConnect bizi düşünür ve gelişimimizi her zaman destekler.

Image Caption

Naz A.

Müdür Yardımcısı

İnsan Kaynakları Uygulamaları

iConnect Group ailesinde sizi neler bekliyor?

İşe alım


Farklı sektör ve yapılardan oluşan kurumumuzun mevcut ve yakın gelecekteki nitelikli personel ihtiyacını karşılamak; bu ihtiyacı karşılarken ‘insan’ temelli bir anlayışla ‘doğru iş’e doğru insan’ı yerleştirerek çalışanlarımızla uzun süreli iş ve gönül birliği içinde hareket etmek temel hedefimizdir.

iConnect ve grup firmaları www.iconnect.com.tr sitesinden iş başvuruları ve işe alımları gerçekleştirmektedir. Farklı kariyer portalları (kariyer.net, eleman.net vb.) üzerinden yapılan başvurular da değerlendirmeye alınarak uygun bulunan adaylar görüşmeye davet edilmektedir.

İşe alım süreçlerimizde iConnect hedef ve değerleri doğrultusunda hangi sektör ve departman için değerlendirilirse değerlendirilsin tüm adayların aşağıda yer alan 8 temel yetkinliğe sahip olması gerekmektedir. Bunlar: – Güvenilirlik – İlgi ve Heves – Gelişime Açıklık – Görev Bilinci – İşbirliği – Verimlilik – İletişim Becerisi

Ayrıca ilgili pozisyonun seviyesi ve gerektirdiği sorumluluğa göre değişkenlik gösterecek şekilde; – Mesleki Envanter Testleri – Kişilik Envanter Testleri – İngilizce Seviye Belirleme Testi – Değerlendirme Merkezi Uygulamaları – Yetkinlik Bazlı Mülakatlar da uygulanmaktadır. Tüm bu değerlendirmeler sonucunda uygun bulunan adaylara iş teklifi yapılır ve aday gerekli evrakları teslim ettikten sonra şirket bünyesinde çalışmaya başlar.

‘iConnect Group Global Connect’ ile bünyemize yeni katılan çalışanlarımızın şirketimize en kısa sürede adapte olmalarını sağlarız. Bu doğrultuda; – Yönetim Kurulu Başkanımızın mesajı ile başlayan, – Kurum Tanıtımı, Vizyon-Misyon-Değerler, Strateji ve Hedefler – Pozisyon ve birime yönelik tanıtım ve bilgilendirmeler aktarılır.

iConnect Akademi


Günümüzde eğitim ve gelişimi birbirinden ayıramayız. Dolayısıyla geleneksel eğitim yöntemleri global başarıya ulaşmakta yetersiz kalıyor. Bu noktada online eğitim ile geliştirdiğimiz iConnect Akademi’de eğitimler daha sistematik ve ölçülebilir metotlarla gerçekleştiriliyor.

iConnect olarak tüm hizmetlerimizin temelinde insana dayalı bir yaklaşım benimsemekteyiz. İcra ettiğimiz tüm işlerin temelinde insan olunca kendi personelimizin eğitilmesi ve geliştirilmesi de o oranda önem kazanmaktadır.

Vizyonumuz
Bize göre her çalışanımız ayrı bir değerdir. iConnect olarak bizler takım arkadaşlarımızın mevcut potansiyellerini fark etmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

Misyonumuz
Geleceğin liderlerini yetiştirmenin yanı sıra çalışanlarımızın kendi gelişimlerini iConnect Group’un değerleriyle birleştirerek kendilerine sunmaktır.

Online eğitimlerde iConnect Akademi olarak aşağıdaki başlıklarda eğitimler düzenlemekteyiz. – Mesleki ve Teknik Eğitimler – Yönetici Geliştirme ve Yönetici Yetiştirme Eğitimleri – Oryantasyon Eğitimleri – Bilgi Teknolojileri Eğitimleri – Gelişim Eğitimleri – Yasal ve Zorunlu Eğitimler

smile2.com.tr
Online Eğitim Portalı smile2, tüm şirketlerimizin uzaktan eğitimlere tek bir noktadan girmelerini sağlamak ve eğitimlere her yerden girilmesini kolaylaştırmak amacıyla kurulmuştur. iConnect Akademi bir eğitim üssüdür felsefesinden hareketle tüm çalışanlarımız kesintisiz bir öğrenme platformuna kavuşmuştur. Bu platform üzerinden personelin aldığı ve alacağı eğitimler, başarı durumu, eğitim planlamaları, eğitim ve gelişim karneleri vb. pek çok uygulama personelin kendisi tarafından takip edilebilmektedir. Ayrıca içeriğindeki çeşitli makale ve

iConnect’ de Kariyer


iConnect bünyesinde yapılan kariyer ve yetenek yönetiminin amacı, potansiyel çalışanların erken teşhis edilmesi, gerekli olan mesleki bilgi, beceri ve gelişim imkanlarının sağlanması, daha fazla sorumluluk isteyen görevlere hazırlanmasını planlamaktır. Bu nedenle iConnect uzmanlık ve yönetici kadrolarının genellikle kurum bünyesinden sağlanması ilkesi benimsenmiştir.

Kariyer Yönetimi
iConnect’ de kariyer yönetiminin amacı, çalışanlarımızın potansiyellerini, bilgi, beceri ve tecrübelerini, beklentileri ile entegre ederek kişisel hedeflerini gerçekleştirmeye çalışmak ve kariyerlerini planlamaktır. Personelin kariyer sürecinde bir üst ünvana terfisi, bulunduğu pozisyonda asgari bekleme sürelerini doldurması, yükseltileceği unvanda boş kadro olması, performansının yeterli düzeyde olması, pozisyona ve kademeye özgü kriterleri sağlaması halinde mümkün olabilmektedir.

Çalışanlarımızın potansiyellerini mümkün olduğunca kullanabilmeleri için en uygun oldukları görevleri almalarına önem veririz. iConnect’ de işe alımla başlayan, performans değerlendirme, terfi, rotasyon, farklı projelerde görevlendirme, eğitim & gelişim faaliyetleri ile devam eden bir süreç uygulanır.

Yetenek Yönetimi
iConnect’ de yetenek yönetiminin amacı, çalışanlarımızın kapasitesinin, kabiliyetlerinin, niteliklerinin, fark oluşturan özelliklerinin tespiti, geliştirilmesi ve bu kabiliyetlerin/yeteneklerin kullanılabileceği doğru noktalarda değerlendirilmesidir. Mevcut çalışanlarımızın içlerinde yatan yeteneği keşfetmeleri ve geliştirmeleri de önemli önceliklerimizden birisidir. Tüm yetenek yönetimi süreçleri, önceden belirlenmiş ve duyurulmuş kriterler/standartlar aracılığıyla yürütülmekte, çalışanlarımıza adil olma değerimiz çerçevesinde eşit fırsatlar tanınmaktadır.

Performans Yönetimi


iConnect Group, organizasyonel başarının temelinde bireysel başarıların olduğuna inanır. Bu doğrultuda, şirket hedeflerine uygun olarak çalışanlarımızın performanslarını geliştirmek için performans yönetim sistemi kullanır.

iConnect Group hedefleriyle kişisel hedefler arasındaki uyumu sağlamak için “aşağıdan-yukarıya” katkı ile “yukarıdan-aşağıya” hedefler yaygınlaştırır. iConnect Group, çalışanlarının bireysel hedeflerini gerçekleştirmelerini öngörür. Bununla beraber çalışanların, hedefleri gerçekleştirirken izledikleri yol da önemlidir.

iConnect değerleri, ilkeleri ve yetkinlikleri; çalışanların hedeflerine ulaşmalarını destekleyen kritik etkenlerdir. Hedeflerle yönetim prensibi ile yürütülen performans yönetim sistemi temelinde, çalışanlara performanslarını, gelecekteki potansiyelleri ve işleriyle ilgili her konuda sistematik olarak geri bildirim verilmesi esastır.

Performans yönetimi ile periyodik ve sistematik yaklaşımlar kullanılarak; hedef belirleme, performans değerlendirme ve gelişim planlama aşamalarında yönetici ile çalışan arasında karşılıklı mutabakat sağlanması amaçlanır. Performans değerlendirmeleri, eğitim ve gelişim sürecinde en iyi performansın ödüllendirilmesinde ve kariyer yönetiminde dikkate alınır.

Ücret ve Yan Haklar


Personellerimizin motivasyon ve verimliliğini yüksek seviyede tutan, şirket içerisinde adil, piyasada rekabetçi bir ücretlendirme sistemi temel hedefimizdir. Ücret Politikası İK politikaları doğrultusunda iConnect Group bünyesinde Brüt Maaş Sistemi uygulanmaktadır.

Adayların eğitim, tecrübe, yetkinlik ve diğer nitelikleri karşılığı skalalarımızda belirtilen ücretler teklif edilir. Ücret adaletini sağlayan “ücret sistemi” İle iş büyüklüğü esas alınarak çalışanın ücreti objektif belirlenmektedir.

İkramiye
Kurumumuzda gerekli eğitim ve geliştirmeler neticesinde performans değerlendirmeleri baz alınarak çeşitli ikramiyeler verilmektedir.

Sizden Beklentilerimiz

  • Dürüst ve ilkeli çalışma

  • Motivasyon

  • Analitik düşünme

  • Çözüm odaklılık

  • Güçlü iletişim becerileri

  • Ekip çalışmasına uygun