Genel

Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Web tasarımın içeriği işinize uygun olmalıdır
Birlikte çalıştığınız tasarım firması web sitenizin ana sayfanın kalabalık olmasından kaçınarak işinizle ve hizmetlerinizle ilgili az ve öz bilgiye yer vermeli, ziyaretçiyi iç sayfalara profesyonelce yönlendirmelidir. 

İçerik önemlidir
Web sitenizin etkinliğini en çok belirleyecek şey içerik olacaktır. Tasarım firmasının bu konuda sizi yönlendirmesi  gerekir. Unutulmamalıdır ki arama motorları bir süredir içerik açısından güçlü, ziyaretçiye aradığını verebilecek web sitelerine önem vermektedir. İçerik açısından zayıf kalan bir web sitesinin çok fazla ziyaretçisinin olmayacağı açıktır. 

Renk şeması iyi tercih edilmelidir
Web tasarımının başında logoya uygun tasarım seçilmelidir. Tasarımda bu renklere bağlı kalınmalıdır. Çok fazla sayıda renk kullanmak web sitenizin kullanılabilirliğini düşürecek, ziyaretçilerinizin sitenizde geçireceği vakti azaltacaktır.  

Etkili navigasyon
Web sitenizin en önemli unsurlarından biri de navigasyondur. Bir çok web sitesi, navigasyon öğelerini sayfanın üst kısmına ve sol kısmına yerleştirerek sayfalar arası dolaşımı kolay hale getirir. Siz de web sitenizin navigasyonunu, ziyaretçileri yormayacağından emin olmalısınız.


Sadeliğe önem verin
Ziyaretçileri yazılara veya resimlere boğan web sitesi tasarımlarından uzak durun. Sadeliğin ziyaretçileri sitenizde daha uzun tutacağından emin olun.

13-Mobil Site
Günümüzde ziyaretçilerinizin önemli bir bölümü mobil ziyaretçi olabilir. Bu kişiler, cep telefonları ve tabletlerle sitenize bağlanan kişilerdir. Sitenizin, bu tür ziyaretçilere aradıklarını vermede başarılı olduğundan emin olun. Mobil uyum web sitenizin tasarımında oldukça önemlidir.

iConnect


Avatar